Трошките на "Южен" отиват за скрап

2172
1

Поредната акция за прибиране на спрени от движение автомобили започна днес в район "Южен". Около 15 трошки се очаква да вдигне паякът на фирма "Алброн" от бул. "Македония" и улиците "Бугариево", "Кичево", "Димитър Талев"  и "Енисей".

"Разчистването на улиците от превърналите се в неугледни паметници някогашни возила върви по график. Преди 14 дни въпросните коли бяха облепени с предупредителни стикери. Собствениците им имаха достатъчно време да се погрижат за "имането" си. На тези, които не са го сторили, колите ще бъдат репатрирани в съответния пункт. Ако в седемдневен срок оттам насетне отново не си ги потърсят, автомобилите отиват за скрап", обясни заместник-кметът на "Южен" Пламен Начев пред Plovdiv24.bg.

Средно по 10 коли се прибират по време на акция в района. Да бъдат репатрирани може само автомобили със стари регистрационни номера, макар че сред изоставените има и с нови еврономера, за тях важи презумпцията, че собствениците им може някой ден да ги подкарат.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Два от "Оазис"-ите в Пловдив останаха без вода, районът около тях...
Най-младата студентка в Пловдивския университет е девойка, родена...
Дъждът снощи развали кино на открито в пловдивски парк
Неприятна случка помрачи пътя на Галена към участие в заведение в...
Изцяло нова подземна инфраструктура, тротоари и осветление по "Ро...
Всички ученици ще пътуват безплатно в градския транспорт на Пловд...


Виж още: