Дъждовното време не успя да уплаши графити-художниците и младежите, които посетиха днес фестивала, посветен на хипхоп културата. Таланти от Пловдив и страната показаха уменията си със спрей в ръка и премериха сили. Творбите им са вече готови, но тепърва предстои оценяването им. Те показаха на всички, че графити-изкуството далеч не означава надраскани със спрей надписи върху фасадата на някоя сграда.
На фестът в Градската градина освен конкурсна част с големи стени, на които предварително записалите се художници мереха сили, също така имаше и по-малки платна, на които всеки можеше да изпробва уменията си. Хипхоп атмосферата се допълваше от подходяща музика, скейт-платформи и колоритни гости. Част от събитията днес бе и състезание по скейтборд под надслов "Битката на Пловдив", където скейтъри показаха различни умения и трикове.
Програмата продължава с участия на хипхоп и рап групи след 18:00 ч., сред които и нашумялата RESPECT.
Талантливи графити-художници премериха сили в Градската градина
© Plovdiv24.bg








poto
на 04.10.2009 г.
Ами да ето за това иде реч, храни куче да те лае. За тия наркоси не да им правите фестове ами трябва да им се организира един масов тупаник ама такъв, че да го помнят до другата година. Какви флакони бе л...йо мамин това се прави с цел да престанете да мизерствате из улиците и да рушите градът ни с вашето "Изкуство".Ето даде ви се възможност да го покажете на цяла България. Един съвет ако сте толкова добри използвайте това което можете и се запишете в художествено училище и накараите вашите да се гордеят с вас, вместо да грозите градът ни.
poto
на 03.10.2009 г.
Абе кво браво момчета? Тия ш...ни наркоманчета ги събрахме от цяла България, да шарът из градът ни. С тия изкуствени стени ще ги спрем ли мислите. Жалко, че не можахте да ги видите днес както аз ги видях от колата как се подписваха на поредната белязана спирка. Сега докато си отидат в градовете след 2-3 дни Пловдив ще стане прекрасно платно за изява на Българските утрепки. Честито на новите бели сгради.
pld1926
на 03.10.2009 г.
графитите са мн добри браво на момчетата
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!