Проверяват прокуратурите на Чирпан, Момчилград и Кърджали

3098
1

Апелативна прокуратура - Пловдив започва проверки във връзка с повишения брой на образуваните незабавни производства в районните прокуратури на Чирпан, Момчилград и Кърджали. Това съобщи на пресконференция днес апелативният прокурор на Пловдив Андрей Атанасов.

Броят им в Чирпан е 41 незабавни производства на един прокурор, а прокурорите там са общо трима. В Свиленград са незабавните производства са 61 на прокурор, като прокурорите в района са четирима. Според апелативния прокурор разликата е фрапираща, в сравнение с останалите райони в апелативния регион. Завишаването на незабавните производства в района на Свиленград, по мнението му, е нормално, тъй като там пребивават много чужди граждани и много често се отива към такива производства, но въпреки това е необходима проверка. Това е политика на административните ръководители на районите и точно тяхната работа ще бъде проверявана.



Източник: агенция "Фокус"
Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдив и Окаяма - 9000 километра приятелство, събрани в един въл...
Бивш пловдивски управленец: Това на Централна гара не е автогара
Област Пловдив е номер едно в България по завършени жилищни обект...
Предлагат спиркови навеси в Пловдив като спешно решение срещу тра...
Футболни фенове са били отведени в сградата на Пето РУ в Пловдив
Милионна инвестиция разширява завод край Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).