Проверяват Асеновград за нарушения по ОП "Регионално развитие"
"Към момента санкции няма. Има само мониторинг от страна на Европейската комисия на процедурите по проектите по ОП "Регионално развитие" за градовете София, Бургас и Асеновград". Това коментира зам.-кметът на Пловдив Стефан Стоянов по повод информацията за временно прекъсване на плащанията по програмата, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Зам.-кметът изрази надежда, че няма и да има санкции от Европа по програмата.
Стоянов уточни, че община Пловдив работи по проекти по ОП "Регионално развитие" на стойност 74 млн. лв. Това са средства за 6 проекта, сред които например Транспортният проект на града. От всички пари Общината е усвоила 23 млн. лв.
От своя страна зам.-кметът на община Асеновград Мария Вълканова категорично заяви, че асеновградската администрация е отворена за проверяващите и не смята, че има нарушения.
"С писмото до нас управляващия орган изисква различна информация и документация. Имаме 5-дневен срок, в който да я предоставим", коментира Вълканова.
Тя допълни, че проверката в Асеновград не касае обществените поръчки, както в другите градове, а по-скоро всички процедури по програмата.