Прокуратурата заговори за превишаване на власт и права от служител на МВР в нощен клуб в Пловдив

5801
1

Окръжна прокуратура – Пловдив образува досъдебно производство за това, че на 6 май в Пловдив длъжностно лице, заемащо отговорно служебно положение  в ОД на МВР Пловдив, е нарушило и не е изпълнило служебните си задължения и превишило властта и правата си, с цел да причини другиму вреда – на дружество с ограничена отговорност, и от това е могло да настъпят немаловажни вредни последици – престъпление по чл. 282 ал. 2 пр. 2 вр. ал. 1 от Наказателния кодекс.

Досъдебното производство е образувано след извършването на лична проверка  от прокурор от Окръжна прокуратура – Пловдив във  връзка с постъпила жалба против действията на полицейски служители  в нощен клуб "Бушидо“ в Пловдив през нощта на 6 май 2023 г.

При проверката са били снети обяснения от служители на нощното заведение, от посетители, от полицейски служители, иззети са записи от охранителни камери и други.

Разследването е възложено на следовател при Окръжен следствен отдел при ОП - Пловдив. Първоначално определеният срок за приключването му е двумесечен.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).