Пореден протест в защита на бездомните животни

3614
3

Пореден протест пред общината организират активистите от сдружението за защита на животните. Вече разпъват своите плакати, с които настояват за хуманно отношение към безстопанствените животни срещу извършената от международната фондация "Четири лапи", които те наричат "мръсни лапи", кастрация на улични котки. Отново се настоява за уволнението на главния еколог Христо Минков, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

"Ще протестираме до край срещу неадекватната политика на общината за овладяване на популацията на бездомните животни и дейността на техните договорни партньори "Четири лапи", които нямат право, ако са природнозащитна организация, да извършват насилие на бездомните котки", коментира д-р Георги Литов.

Според него и неговите съмишленици, не кастрацията по начина, по който се извършва, е път за намаляване на популацията. Такива мерки били допустими, ако тя е над 10%, а в Пловдив, съотнесена към броя на жителите, уличните котки, изброени около 8 хиляди, били едва 2%. Мобилната амбулатория нямала лиценз да извършва подобни дейности на територията на Пловдив. По данни на природозащитниците, котките при проведената през този месец акция, били обработвани в Зооветериранрия комплекс.

Макар че "Четири лапи" приключиха пролетната кампания по договора с общината, от сдружението били силно обезпокоени, че тяхната дейност щяла да продължи от "обучените" специалисти на комплекса.

Протестът ще продължи до 13 часа. Сред първите включили се беше безстопанствено куче. Очаква се да се присъединят и много пловдивчани.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивско кафене сред 100-те най-добри в Европа
Сметките за ток падат: Голям блок на бул. "Шести септември" вече ...
С военни почести Пловдив почита Апостола на Свободата на 18 юли
Намалено водоподаване в Пловдив заради авария на "Скобелева майка...
Пак ли с мокри кърпи ще бършем децата: Жители на три района остан...
Депутат от "Прогресивна България": Колчетата ще затруднят движени...


Виж още: