Петър Петров за "Столипиново": И тук живеят хора

3315
1

От другата седмица мястото по ул. "Крайна" в кв. "Столипиново", където днес тече акция по събаряне на незаконни постройки, ще започне да се озеленява. Това заяви кметът на район "Източен" Петър Петров, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"Защо тук да не изглежда като на другите места? И тук живеят хора, и те имат деца, които искат да играят", каза още Петров.
Припомняме, че на улицата тази сутрин започна събарянето на незаконни постройки, които не са жилищни, а магазинчета и павилиони.
Голяма част от ромите, чиито постройки бяха съборени, питаха кмета какво ще правят и как ще изхранват децата и семействата си. Петров обясни, че който желае, ще мине по законния ред, за да получи място от общината, където да направи магазин или друга сграда.
Райкметът припомни, че около 20 хил. лв. струва акцията на районната администрация на "Източен", както и че около 2/3 от постройките вчера са били разрушени доброволно от самите им собственици.
Акцията протича без ексцесии.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).