Осъдиха четирима за крупна кражба

3703

Пловдивският окръжен съд осъди за кражба в особено големи размери подсъдимите Димитър Журков, Румен Димитров, Ангел Нейчев и Пламен Шарков. Те бяха признати за виновни в това, че на 3/4 август миналата година в гр. Пловдив след предварително сговаряне в немаловажен случай чрез повреждане на прегради и чрез използване на технически средства са отнели чужди движими вещи в особено големи размери - 109 000 лв. и 1730 евро от владението на ООД "Бултем" гр. Хасково.

За така извършеното от подсъдимите Димитър Журков и Румен Димитров престъпление им беше наложено наказание в размер на седем години лишаване от свобода при първоначален строг режим. За така извършеното от подсъдимите Ангел Нейчев и Пламен Шарков престъпление им беше наложено наказание в размер на девет години лишаване от свобода при първоначален строг режим за Шарков и усилено строг за Нейчев.

Подсъдимият Журков работел за известно време в "Бултем" - за около 4 месеца през 2007 г., след което бил освободен. Поради това знаел, че офиса на фирмата на бул. "Марица" в Пловдив имало метална каса, в която държали оборотните суми. Журков споделил това на втория си баща - подсъдимият Нейчев. Нейчев разказал това на Шарков и Димитров и четиримата решили да оберат склада. В петъчния ден - 1 юли, Журков отишъл до склада и се срещнал с управителя. При беглия оглед не установил промени, касаещи сигурността. В неделя четиримата подсъдими, носещи електрожен и други инструменти проникнали в склада и обрали касата с парите.

Делото се разгледа по процедурата на съкратеното съдебно следствие - с предварително изслушване без разпит на свидетелите и вещите лица пред съда. Подсъдимите признават фактическите обстоятелства по повдигнатото им обвинения. Затова им беше определено наказание под предвидения минимален размер. Присъдата подлежи на обжалване в 15 дневен срок пред Апелативния съд.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдив празнува Деня на светите братя Кирил и Методий
Безплатни прегледи в Пловдив
Празнично шествие ограничава движението в Пловдив
Пловдивски депутат за Иво Христов: Комунистът си остава чугунена ...
Сигнал: Моля запознайте народа с новата "техника" за чистене на у...
Хулиганска вълна край "Белите брези" в Пловдив повдигна въпроса з...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).