Очакват ни градушки, няма достатъчно ракети

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (3)
12:43 / 01.06.2010
2839
Няма достатъчно ракети за целия сезон на градушките, който започва утре. Това обяви директорът на Изпълнителната „Агенция за борба с градушките" Николай Николов. Технологичното време за доставка на ракети е около 2 месеца и половина и дори сега да се поръчат, те ще пристигнат в средата на август, коментира Николов. По думите му, предишното ръководство не е направило заявка за ракети през януари и февруари, затова и не достигат. Работим с модерна техника, но можем да осигурим до 80% успеваемост, каза Николай Николов. Днес се очакват локални градушки в Пловдив и региона, които няма да са толкова страшни, увери той.

Сезонът за "Градушките" ще бъде официално открит утре от 9 часа. В пловдивска област има два полигона - Голям Чардак и Поповица. Изпълнителната агенция разполага с три радара и защитава около 4 000 кв. километра територия. Имаме 100-процентова готовност за откриване на сезона, подчерта Николов. Той предупреди земеделските производители да застраховат продукцията си от бедствия.

Източник: Дарик

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Днес стартира вторият етап от реконструкцията на Голямоконарско ш...
Безумието на тротинетките
Пловдивчанин не можа да повярва на чак толкова груба селска прояв...
Повдигат обвинения на избягалия турски тираджия, убил шофьор от П...
Читател: Пловдив става град с транспортна система на страна от тр...
Обилна градушка удари Пловдивско


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).