Обявяват втори конкурс за шефското място в РЗОК

2720

Надзорният съвет на Националната здравноосигурителна каса прие правилата за провеждане на конкурсите за избор на директори на районните й структури. Те ще бъдат публикувани в два национални ежедневника и на интернет страницата на НЗОК на 26 май.

До обявяване на втори конкурс за шефове на районни здравни каси се стигна, след като по време на първия бе сменен предишният директор на НЗОК - Жени Начева. Тя подаде оставка заради повдигнати обвинения срещу нея, а съдът я отстрани от длъжност. Мястото й зае главният секретар на здравното министерство Нели Нешева

При първия опит за избор на директор на Пловдивската РЗОК кандидатите бяха четирима - настоящият шеф д-р Борис Джурджев, икономистът в системата на НЗОК Иван Деспотов, бившият завеждащ на интензивното отделение в МБАЛ "Пловдив" д-р Костадин Маламов и управителят на Пловдивска урологична болница за активно лечение д-р Здравко Кабадозов.

Устният изпит, който трябваше да се състои на 14 април, бе осуетен и от прокуратурата, която иззе писмените разработки на кандидатите във връзка с досъдебно производство, започнало още през миналата година.



Източник: Дарик
Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Градушка и дъжд удариха центъра на Пловдив
Край на скучните часове в пловдивско училище
Своеобразна машина на времето в Пловдив
Пловдив ще бъде домакин на важно международно събитие
Пловдив и Окаяма - 9000 километра приятелство, събрани в един въл...
Бивш пловдивски управленец: Това на Централна гара не е автогара


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).