Обновяват базата на "Чистота" и "Градини и паркове"

1921

Текущ ремонт на административната база на ОП "Чистота“ и ОП "Градини и паркове“– това е част от третия етап на проекта на Община Пловдив "Повишаване на организационната, техническа и административна осигуреност за подобряване качеството на градски зелени площи и откритите обществени пространства в град Пловдив“, съфинансиран от Европейския фонд за регионално развитие по Оперативна програма "Региони в растеж“ 2014-2020 г., "Обединена българска банка“ АД, ДЗЗД "Фонд за устойчиви градове“ и "Фонд за устойчиво градско развитие“ ЕАД.

Идеята е да бъде повишена организационната, техническата и административната осигуреност на двете общински предприятия с цел подобряване качеството на екологичните мерки, поддържане и облагородяване на градските зелени площи и откритите обществени пространства.

"С изпълнението на проекта ще предоставим на служителите на двете предприятия по-добри условия за поддържане на чистотата и зелените площи в града и съответно ще бъде повишено качеството на услугите“, коментира зам.-кметът по екология Анести Тимчев, който днес на място се запозна със старта на строителните дейности.

След проведената обществена поръчка за изпълнител е избрана фирмата "Корект Фактор“ ЕООД. Общата стойност на поръчката е 2 996 670 лв. с ДДС, а срокът за изпълнение е до 150 календарни дни.

Одобреното финансиране за целия проект е 9,9 млн. лв., от които 5,84 млн. лв. са съфинансиране от Европейския фонд за регионално развитие по Оперативна програма "Региони в растеж 2014-2020“. По проекта вече беше закупена нова техника за "Чистота“ на стойност 3,1 млн. лв., а 3,7 млн. лв. бяха инвестирани в модернизиране на автопарка на "Градини и паркове“.

С нова техника вече разполага и ОП "Зооветеринарен комплекс" – специален електромобил за улов и кастрация на бездомни котки. Проектът е съфинансиран от Национален доверителен екофонд по "Инвестиционна програма за климата за насърчаване използването на електрически превозни средства“. Новият автомобил е напълно безшумен, не отделя вредни емисии и е оборудван за нуждите на екипа на комплекса.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Бивш зам.-кмет: Ако стадион "Пловдив" беше останал държавна собст...
Светлозар Темелков получи специална изненада за бала си заради от...
Младежкият хълм в Пловдив се превръща в сцена за детски таланти н...
Мобилна библиотека за размяна на книги продължава своята обиколка...
Пътят Пловдив-Ягодово се превърна в капан за шофьори
"Къде сложили светофар, майна!": Автомобил отнесе стълб на бул. "...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).