Мощно диско ще разтърси Античния, ще участва и мечта на милиони мъже

20399
2

Грандиозно денс шоу с хитове от 70-те, 80-те – 90-те ще огласи Античния театър в Пловдив на 25 септември тази година. Шоуто се казва "Диско Дивас“.

На една сцена за първи път ще се съберат звездата на "Иръпшън“ Прешъс Уилсън, мечтата на всеки мъж през 80-те Саманта Фокс и българската поп-икона с най-много денс хитове Ирина Флорин, която с "Цвят лилав“, "Пътуване“, "Мога“ и "Докога“ вкара българската музика в дискотеките през 90-те години.

"Спектакълът ще бъде своеобразна хронологията на диско музиката от появата й в средата на 70-те години до ден днешен. Тази музика оказва голямо влияние върху клубната култура и за нас е истинско предизвикателство да създадем шоу под открито небе, което е пътуване във времето с най-големите хитове на три епохи, които и до днес са в плейлистите на всеки клуб и семейно тържество“ , съобщават организаторите от "ЮПИ Ивентс“. 

2-часовото шоу ще бъде подвижен дансинг, на който няколко поколения меломани ще могат да танцуват с хитовете на Саманта Фокс като "Touch Me е", “Nothing's Gonna Stop Me Now" и  "Naughty Girls (Need Love Too)" и на Прешъс Уилсън, която обещава да започне със златните "I Can't Stand the Rain"  и  "One Way Ticket", които я превръщат в диско кралица с групата "Иръпшън" в средата на 70-те години. 

"Много съм щастлива, че отново ще бъда в България. Спомням си първото гостуване на "Слънчев бряг“ с групата на фестивала "Златният Орфей“, където имахме рецитал. Беше много емоционално. Бяхме отвъд Желязната завеса и очаквахме да видим хора с униформи, сковани от страх. Ние срещнахме усмихнати, гостоприемни българи, които знаят как да се забавляват“, споделя Прешъс Уилсън. 

Саманта Фокс добавя:

“Нямам търпение да посетя Пловдив и да танцуваме заедно! Подготвила съм нова програма специално за шоуто в Античния театър.“ 

За Ирина Флорин участието в "Диско Дивас“ е привилегия:

“Да бъда на една сцена с певици, които имат по няколко хита в ТОП 10 на Великобритания, е чест. Диско музиката е повлияла и влияе на много световни музиканти. Има ли човек, който да не е танцувал на "Touch Me е" или "One Way Ticket“? 

Билетите са пуснати в продажба от днес на цени от 40 до 130 лева.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Адвокат от Пловдив: Кой нормален ще си даде широката и санирана п...
Невидими пешеходни пътеки превръщат Околовръстното в на "Тракия" ...
Пловдив отново стана арена на миналото
Бивш зам.-кмет на Пловдив след морето: Крайбрежието българско ли ...
"Зелени уроци" в Пловдив учат децата да пазят природата
По-малко туристи в Пловдив, но рекордни приходи за хотелиерите


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).