Лекуват децата от катастрофата край Димитровград в Холандия

902

Представители на турското консулство в Пловдив и вуйчото на двете деца, които пострадаха при тежката катастрофа край Димитровград са заявили желание лечението им да продължи в Холандия. Те са настояли пред ръководството на УМБАЛ “Св. Георги” в Пловдив, да бъдат уведомени щом състоянието на децата позволява транспортиране, научи Дарик радио.


Момиченцата на 3 и 6 години са подложени на интензивно лечение в Детска хирургия и КАРИТ на университетската болница. По- голямото е преведено в състояние на медикаментозна кома, за по-лесно преодоляване на травмите. По-малкото също е в кома с тежки фрактури на черепа. Вуйчото на децата е в България, за да прибере телата на загиналите при катастрофата родители. Няма данни за точната възраст на децата, но това не пречи да ги лекуваме. Състоянието им на този етап изключва всякаква възможност за транспортиране в друго лечебно заведение, категорични са от ръководството на болницата. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
ГДБОП задържа двама мъже за сексуална злоупотреба с деца в интерн...
Костадин Димитров представи икономическите козове на Пловдив пред...
Не освободиха предсрочно от затвора Петър Маринашки
В центъра на Пловдив вече има нов напълно безплатен паркинг
Официално потвърдиха уволнението на началник в общинско предприят...
НСИ съобщи средната работна заплата в Пловдив и областта


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).