Католическата общност в Пловдив и областта отбелязва тихо Велика събота

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
12:28 / 19.04.2025
2578
Тази година католици и православни посрещат заедно Великден. Най-голямата католическа общност в България - над 20 000 души, която е в Пловдив и областта отбелязва тихо Велика събота.

Това е традицията на католиците. Според вярванията, днес е ден на тиха молитва и преклонение пред мъртвия Иисус Христос. Днес няма служба сутринта и на обед, има само вечерна служба, която започва в 20:00 часа във всички католически храмове, информира БНТ.

Отец Димитър, католически свещеник в храма "Свети дух": "Да се радва Земята, озарена от такова сияние и осветена с блясъка на вечния Цар да почуства, че е изчезнал мракът по цялата Вселена, да се радва и Майката църква, украсена със сиянието на такава светлина. Този храм да екне от гласовете на ликуващия народ. И нека към тези възторжени думи на литургията да приложим и един скромен поздрав от нашата най-малка енориашка за всички вас.


Виж коментарите (0)

Още по темата (174):
08.05.2025 Унищожават 500 кг месо, 25 хил. яйца и 400 кг козунаци
27.04.2025 Направете това днес, за да ви споходи здравето и късметът в бъдеще
26.04.2025 Утре отново се боядисват яйца
25.04.2025 Забраните на Светла събота
25.04.2025 Светли петък е! Празнуват обичани български имена
24.04.2025 Светли четвъртък е
Още новини от Новини от Пловдив:
МВР Пловдив: Възможни са временни ограничения на движението зарад...
5862 четвъртокласници се явяват на НВО в Пловдив и областта
Резил за десетки шофьори и пешеходци в Пловдив навръх 2 юни
Жена руга полицаи в Пловдив
Пловдив на второ място по брой нови жилища
В Пловдив има най-голям ръст на предложенията за работа


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).