Извършват безплатно измерване на кръвно и кръвна захар пред общината

1193

По инициатива на Община Пловдив пред централната сграда на администрацията ще се провеждат безплатни измервания на кръвното налягане и кръвната захар от днес до сряда включително. Акцията е във връзка със Световния ден за борба с хипертонията - 17-19 май.

Три дни пред Община Пловдив между 9 и 17 ч. ще се правят безплатните измервания, а студенти от Университетска болница „Свети Георги" ще обясняват на гражданите последиците от високото кръвно и как можем да го предотвратим. В Пловдив акцията ще бъде подпомогната от цялата катедра по кардиология на Университетска начело с доцент Федя Николов. Съорганизатори на инициативата по време на Дните на здравето във всички градове са Българската лига по хипертония и изпълнителите „Самоконтрол" ООД.

По статистика на Световната здравна организация, едни от най-честите причини за възникване на сериозни здравни проблеми са сърдечно-съдовите заболявания, които на свой ред, често водят до неконтролируемо повишение на артериалното налягане - хипертония. При отсъствие на съответна терапия са възможни такива ефекти на кръвното налягане като: поражения на бъбреците, стенокардия, загуба на говора, деменция, миокарден инфаркт и мозъчен инсулт. Опасна тенденция е, че с всяка година възрастта на болните от хипертония се занижава.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Аварията на "Скобелева майка" е отстранена
Пловдивчанин остана възхитен от новата магистрала към морето
Зам.-кмет: Никой не трябва да се съмнява, че Колодрума може да бъ...
Една легенда покори Античния театър в Пловдив
Сигнал за бомба в община Пловдив, евакуираха 4 сгради
Горещ юли в Пловдив: Два огромни фестивала превръщат целия град в...


Виж още: