Илко Илиев изпълни обещание към столипиновци

4291

С 30 на сто да бъдат намалени наемите на магазини и заведения в "Столипиново" ще предложи председателят на общинския съвет Илко Илиев на сесия през февруари, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Така той изпълнява свое обещание от ноември, когато за съдействие го потърси инициативна група, представяща столипиновския дребен бизнес. 
Оплакаха му се, че само за няколко месеца наемите за квадратен метър площ са се увеличили 3 пъти - от 4 на 12 лв. След проучване на случая и направени консултации Илиев предлага занижаване на около 8 лв.

Илиев отрече това да е старт на предизборна кампания, а го определи като възстановяване на справедливостта. Според него социалният статус в квартала е по-нисък, а ромите са станали редовни платци на сметките си за ток. 

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Два от "Оазис"-ите в Пловдив останаха без вода, районът около тях...
Най-младата студентка в Пловдивския университет е девойка, родена...
Дъждът снощи развали кино на открито в пловдивски парк
Неприятна случка помрачи пътя на Галена към участие в заведение в...
Изцяло нова подземна инфраструктура, тротоари и осветление по "Ро...
Всички ученици ще пътуват безплатно в градския транспорт на Пловд...


Виж още: