Хотел Тримонциум отказа да е домакин на учредяването на нова турска партия

2680
32

Пловдивският хотел Тримонциум трябваше да е домакин на учредяването на нова турска партия тази неделя. По предварителна информация новата етническа турска партия ще е с лидер Мендерес Кунгюн. Още в началото Кунгюн обяви намерението си да създаде подобна формация в Пловдив на 21 май, като лично той посочи хотел Тримонциум за мястото, където ще се проведе учредителното събрание.

Собсвеникът на хотела обаче, който е турчин, е отказал разрешение за провеждане на събранието в Тримонциум. Ертен Късова, говоротел на фирмата собственик, обяви, че са били подведени от Мендерес Кунгюн, който е посочил като цел на събирането провеждането на конференция за човешките права и междуетническата толерантност.

Принципът ни е да стоим далеч от политиката, подчерта Ертен Късова и така мотивира отказа, даден на Кунгюн да проведе учредителното събрание на партията в емблематичния за Пловдив хотел.

Въпреки отказа Кунгюн е уверил, че утре в града на тепетата ще пристигнат 50 делегати от цялата страна. Според него постъпката на собствениците на Тримонциум е провокация.

Виж коментарите (32)
Още новини от Новини от Пловдив:
Реставрират фасадата на още една знакова къща в центъра на Пловди...
Зрелищна каскада в Пловдив: Млад шофьор помля 5 паркирани автомоб...
Международен джаз квартет представя дебютния си албум в Стария гр...
Частен строеж остави стотици пловдивчани без вода и ток
Опасен кабел и висящ клон дебнат пешеходци на "Димитър Талев"
Два от "Оазис"-ите в Пловдив останаха без вода, районът около тях...


Виж още: