Фенове: Тези вадят карти и масово тормозят хората, които са против Антон Зингаревич

14454

Окръжна прокуратура в Пловдив обяви, че е привлякла към наказателна отговорност четирима души, участвали в организирана престъпна група. Обвинението е, че са се занимавали с изнудване и рекет. Двама от тях са полицаи – от Първо и Трето районно управление в Пловдив.

Сред потърпевшите са фенове на футболен клуб "Ботев“. bTV разговаря с двама от тях, но от съображения за сигурност те не показват лицата си.

"Преди няколко месеца дойдоха група мъже, които се представяха за служители на ГДБОП, ДАНС и на "Вътрешна сигурност“. Вадеха карти и започнаха масово да тормозят хората, които изразяват мнението си против руския ни президент (Антон Зингаревич, собственик на "Ботев“)“, разказа единият мъж.  

Заплахите са били за физическа саморазправа с феновете и с техни близки.

"Казваха: "Ние сме държавата, няма на кого да се оплачете“, разказа другият потърпевш фен на "Ботев“.

Сочен за организатор на групата е 49-годишният Въльо Петров. На него са му повдигнати пет обвинения за изнудвания и принуда, извършени от септември до ноември 2023 г. в Пловдив и Димитровград.

По делото е установено, че обвиняемите са изнудвали двама граждани, от които посредством сила и заплаха са отнели обща сума от 35 000 лева.

Те са принудили със същите методи и лице от фенската маса на футболен клуб от Пловдив да не изразява мнението си по въпроси за футболната политика на клуба.

По случая предстои да бъдат повдигнати и нови обвинения, свързани с незаконно притежаване на боеприпаси и неоторизирано боравене с полицейски знаци, съобщиха от прокуратурата.



Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Временна организация на движението на оживено кръстовище в Пловди...
Лукс, злато и тонове контрабанден газ: Как е действала разбитата ...
Адвокат Дяков: Пловдивските тепета трябва да имат отделно общинск...
След разследване за милиони: Пловдивският съд остави в ареста Ста...
Пловдив разцъфна: Вижте кои знакови места в града се превърнаха в...
Пловдивски директор беше избран за "Директор на годината"


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).