"Еко Такси": Автомобилът със символа Z e копърка

11682
3

Oт пловдивската таксиметрова компания "Еко такси" уточниха, че таксито със знак "Z", което продължава да шпори из пловдивските улици, не e тяхно. Много хора се заблуждават, че е на тази фирма, защото използва нейните телефонни номера.

"Този автомобил не работи в "Еко Такси" и не носи тези титли с наше позволение. Имаме пусната жалба за имитация още два месеца преди конфликта в Украйна. Нещо повече - самият шофьор на колата никога не е работил при нас", каза управителят на компания Христо Георгиев пред Plovdiv24.bg.

Той допълва, че таксито е копърка и завлича клиентите си. Недоумява също така защо полицията не си е свършила работата.

Такъв автомобил, ако бъде спрян за проверка, подлежи на санкция. Подобни автомобили са в нарушение по няколко параграфа. Според наредбата за регистриране на пътни превозни средства по автомобилите се допуска изписване само на български език с изключение на запазените търговски марки.

Все повече хора сравняват знака Z с употребата на свастиката като нацистки символ. Припомняме, че руснаците обозначиха с латинската буква Z своите танкове и бронирани коли, когато нахлуха в Украйна. Символът се забелязва и на много други места - в подкрепа на руските войски.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Проекти за 20 милиона под лупа: Задържаха зам.-ректор на Пловдивс...
Нов и бивш кмет на "Западен" се захапаха заради нова пешеходна пъ...
Ексклузивно: Икономическа полиция нахлу в Пловдивския университет...
Епископската базилика в Пловдив събра световни музиканти и изгряв...
Светлана Войникова е арестуваната в Пловдив "лекарка"
В кабинет в Пловдив арестуваха жена, докато прави процедури на па...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).