Директорка: Взети са проби от всяко кътче на детската градина и от храната

7573

Само една група от ДГ "Славей" в Пловдив е заразена, съобщи за Plovdiv24.bg директорът на детското заведение Любка Биволарска. Все още не е ясно какво е предизвикало неразположението на децата, но се предполага, че това е ентеровирус, каза Биволарска. 

Резултатите от пробите ще излязат до няколко дни. Взети са проби от всяко кътче на детската градина и от храната, каза директорката. Храната е една за цялата градина и тя се приготвя на място, уточни тя. 

За момента няма регистрирани нови случаи. Три деца остават в болница, състоянието им се подобрява. С оплаквания са още четири деца, но те са на домашно лечение. 

В градината е минала проверка от всички институции.

"Много се надявам да не стават лоши неща, готови сме да съдействаме, за да установим причините", каза Любка Биволарска.  

По първоначална информация 15 деца са получили хранително натравяне, но само три са настанени в болница.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Изместват трасето на водопровод до Скобелева майка, водоподаванет...
Сигнал от Пловдив: Стопанин разходи коня си по пешеходната алея к...
Влез в 10 от най-модерните заводи в Пловдив, разположени в топ ин...
Ретроспективна изложба "Светлината, която остава" на Ненко Чанев ...
Район "Централен" и Природонаучният музей в Пловдив празнуват Ден...
Синът на легендарния Жо Дасен идва в Пловдив за уникален автентич...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).