Чака се решение на съда за мегапарка на Пловдив

8014
3

Всеки момент се очаква решени по дело, блокирало изграждането на най-големия парк в новата история на Пловдив. Новината съобщи кметът на район "Западен" Димитър Колев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Обектът, който ще се простира на 655 декара край Гребната база е атакуван от небезизвестния в града под тепетата активист Васил Къдринов.

"Имахме жалба, делото мина, чакаме решението, надяваме се да е в наша полза", разказа Колев. Докато то излезе, обаче, администрацията не губи време и подготвя първата обществена поръчка. За да може да се проведе процедурата, тя ще е с условие "до излизане на решението", поясни кметът на "Западен".

Както Plovdiv24.bg вече разказа, мегапаркът ще се простира на площ от 655 декара, сумата за изграждането му също е впечатляваща - средствата са в размер общо от 4 500 000 лева. Става дума за огромна територия между река Марица и река Първенецка, разделена на 4 зони, в които ще се работи няколко години. Като цяло трябва да бъдат засадени общо 14 000 нови дървета местни видове и 5000 нови храсти; сред многото зеленина пловдивчани ще могат да отдъхват на 300 пейки, ще имат на свое разположение още веломаршрути и еко пътеки, а за децата  ще има еко училище с бунгала. Голямата цел е създаване на един център за отдих и рекреация.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).