Голяма група от роми всяка сутрин по малките часове започва да събира липа от дърветата по малките вътрешни улички в район "Северен" и оставя след себе си невъобразима мръсотия, се оплакали граждани на телефоните на общинската фирма "Чистота". Управителят
Радослав Кошински обясни, че групата роми наистина прави голям боклук и хората с право се оплакват. Служителките на "Чистота" в района почистват след събирачите на липа, но на следващата сутрин, още от три часа по тъмно, те отново са по дърветата и пак замърсяват улиците.
Подадохме сигнал до Трето РПУ, от там обещаха да проверят и да предупредят ромската група да не замърсява района, но до момента все още действия няма, обясни Кошински. Ние не можем да направим друго, освен да чистим след ромите, но веднага след това те отново замърсяват. За да се реши този проблем, трябва полицията да ги респектира и да им обясни, че нарушават градските наредби, каза още Кошински.