Асоциацията за външна реклама утре взема думата в местния парламент

2762

Срещу предвиденото в нова наредба концесиониране на рекламната дейност възрази Асоциацията за външна реклама на пресконференция днес.

"Като специалисти от бранша очаквахме да вземем участие в изготвяне на новата наредба, което щеше да е доказателство за обещаното от кмета прозрачно управление. Вместо това ни изненада наредба със спорни текстове. Преди дни към нея бе внесено и допълнение, което подсказва желанието на общината за концесиониране на дейността", каза пълномощникът на Асоциацията Гено Славов.

"Концесионирането на външната реклама е феодален метод. Годишно общината печели около 1,5 милиона лева, събираемостта е много висока. Нелогично е да се концесионира една печеливша дейност. Това означава да се създаде монопол, убивайки конкуренцията", обясни Румен Кривицки.

Асоциацията е заявила желанието си да изрази своето становище по време на сесията утре, надявайки се общинските съветници да се съобразят с изразеното мнение и наредбата да бъде върната за доработване съвместно със специалисти от бранша.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Зрелищна каскада в Пловдив: Млад шофьор помля 5 паркирани автомоб...
Международен джаз квартет представя дебютния си албум в Стария гр...
Частен строеж остави стотици пловдивчани без вода и ток
Опасен кабел и висящ клон дебнат пешеходци на "Димитър Талев"
Два от "Оазис"-ите в Пловдив останаха без вода, районът около тях...
Най-младата студентка в Пловдивския университет е девойка, родена...


Виж още: