Адвокатът на Галя: След 30 дни тя ще бъде съвсем нов човек

Автор: Алена Соколчева
Коментари (2)
12:30 / 09.05.2023
7049
30 дни настаняване за лечение в психиатрично заведение. Това е решението на Районен съд - Пловдив, който разглежда казуса на Галя, която роди сама у дома си и отказа да регистрира бебето си в "дяволската система". За този случай Plovdiv24.bg ви информира в края на октомври миналата година.

"Последните 14 дни, в които тя е била в център за психично здраве, са повлияли много добре като терапия и след тези 30 дни тя ще бъде съвсем нов човек. Поискахме терапията да бъде проведена в домашни условия, но съда отхвърли молбата на защитата", заяви след края на съдебното заседание адвокатът на подсъдимата Евгени Костадинов. 

"Чрез призоваването на свидетелите очаквахме да покажем, че има подкрепа към Галя Танева от нейни близки, които биха и помагали при отглеждането на детето й. Адвокатът поясни, че част от свидетелите са били мъжът на по-голямата й сестра, неин приятел и приятелка", допълни още той.

Относно в какво състояние е детето, защитата посочи, че няма такава информация. "Аз днес встъпих в това дело за настаняването, а за детето са други дела и производства." Той добави, че диагнозата на обвинената е лека форма на шизофрения като поясни, че и преди е приемала лекарства.

От думите му, след края на делото, стана ясно, че след като изтече срокът от 30 дни за провеждане на терапия, Галя ще бъде освободена, ще се прибере у дома и ще продължи живота си. "Не става въпрос за детето, а за майката, която страда от психично заболяване. Повдигнатото обвинение е по Закона за здравето", уточни Евгени Костадинов.

Той обяви, че на 18 май е насрочено ново дело на Окръжен съд - Пловдив, на което защитата ще обжалва решението на съда.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (2)

Още по темата (7):
02.01.2024 Галя, която нарочно роди вкъщи в пловдивско село, не казва от кого е заченала Буда
21.05.2023 Протестираща: Да отнемеш дете от майка му без никаква причина е
недопустимо!
09.05.2023 Поддръжници на Галя Танева нахлуха в съда: Това е подигравка
09.05.2023 Напрежение в Пловдив заради Галя, която роди сама вкъщи детето си Буда и отказа да го впише в "дяволската система"
28.04.2023 Детето, което майка му наричаше Буда, вече се казва Атанас и е настанено в приемно семейство
26.04.2023 Вкараха в лудницата Галя, която роди сама вкъщи детето си Буда и отказваше да го впише в "дяволската система"
Още новини от Новини от Пловдив:
Голяма част от Пловдив без вода днес
Позорни сцени пред заведение за бързо хранене в Пловдив
Иван Петков: Руският народ жертва милиони животи, за да спаси чов...
Приятелката на убития пловдивчанин: Торби с пари идват от Турция
Познахте ли мястото? Уникална снимка показва какво е имало на емб...
Спешно отчуждават още имоти, бутат още сгради заради пробива под ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).