Швейцария официално забрани бурките

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:04 / 08.03.2021
1854
Швейцария официално забрани бурките. Това се случи след референдум, на който хората гласуваха за забраната за покриване на лицето на обществени места.

Според официалните резултати, публикувани от федералното правителство, текстът е получил подкрепата на над 51% от гласовете.

Референдумът беше прокаран от дясната популистка Швейцарска народна партия, а инициативата беше подкрепена още от феминистките организации в страната, както и от избиратели на левицата.

"В Швейцария нашата традиция е лицето да е открито. Това е белег на нашите основни свободи", каза преди гласуването Валтер Вобман - председател на комисията за референдума и член на парламента от Швейцарската народна партия. Той определи покриването на лицето за символ на крайния политически ислям, който става все по-изявен в Европа и няма място в Швейцария.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
ЕС ще предложи спиране на целия внос на руски газ до края на 2027...
Фридрих Мерц е новият канцлер на Германия часове след загубата на...
Александър Андреев за избора на канцлер на Германия: Подобно нещо...
Проф. д-р Павел Павлов: Изборът на новия папа ще бъде неочакван
Диди ще трябва да положи много усилия, за да убеди съда, че не е ...
Инцидент с Дженифър Анистън!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).