Мъж в инвалидна количка, дегизиран като жена, замери с торта картината "Мона Лиза"

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
10:32 / 30.05.2022
2617
Мъж в инвалидна количка, дегизиран като жена, замери картината "Мона Лиза“ на Леонардо да Винчи с парче торта, съобщават световните агенции.

В социалните мрежи има публикувани и видеоклипове от случилото се.

За щастие, картината не е пострадала – "Мона Лиза“ в отдавна се излага само зад бронирано стъкло.

Мотивите за атаката не са ясни. След като хвърлил тортата, мъжът се разкрещял, че "Всички художници трябва да помислят за Земята“.

Това не е първата атака срещу "Мона Лиза“. През 1911 г. тя е открадната, като това спомага за нейната популярност. Картината е открита едва след две години.

През 50-те години на миналия век платното е атакувано със сярна киселина, което нанася значителни щети по творбата. През 1974 г. докато картината гостува в Токио, жена в инвалидна количка я напръсква с червена боя в знак на протест срещу труднодостъпния музей, в който е изложена, съобщава bTV.

През 2009 г. руски турист опитва да залее "Мона Лиза“ с чай.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Н...
Майка изхвърли бебето си от балкона
Израел поиска помощ от България заради пожарите край Йерусалим 
Майка хвърли бебето си от балкон
Израел обяви извънредно положение
Ново мощно земетресение удари Турция


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).