Меркел се отказа да затваря страната по Великден

1849

Германската канцлерка Ангела Меркел отмени решението за въвеждане на допълнителни коронавирусни ограничения в периода на католическия Великден след множество критики, казаха участници в среща на федералните и провинциалните власти, цитирани от ДПА.

Меркел е заявила на участниците в срещата, че няма да се прилага споразумението, което беше постигнато по-рано тази седмица, за затваряне на повечето магазини и още по-голямо ограничаване на събиранията от 1 до 5 април.

Критиките към това споразумение наблягаха на твърде голямата неяснота на някои от основните му положения. Индустриални и бизнес лидери казаха, че не разбират в какво на практика се състоят тези допълнителни ограничения, отбелязва ДПА.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Простреляният в САЩ български полицай беше изписан от болницата с...
Опасна риба завзема гръцкото море
САЩ и Иран подписаха, меморандумът влиза в сила незабавно
Дронове и сателити ще следят плажовете в Гърция за нарушения с ше...
Край на запазването на места на плажа: Властите в Гърция масово и...
Гърция е пред политическа криза


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).