Фишинг измама с голям наш оператор тормози потребители!

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
17:28 / 31.05.2022
6324
Фишинг измама се появи по личните мейли на потребители, които са информирани, че заради лоялност към определен мобилен оператор ще получат бонус от 304,49 лв.

В честитките за "годишния подарък“ от А1 има обаче условие-картата може да бъде кредитирана "директно към вашата карта“, за което се изисква натискането на бутон с команда“ потвърди сега“. И по-нататък в указанията за следваните 3 стъпки от късметлията се дават допълнителни разяснения, че "салдото по подаръка ще бъде кредитирано на кредитната ви карта през следващите 24 часа. Тя ще се появи на банковото ви извлечение на името "карта за подарък от А1", пише "Offnews".

Кредитното салдо може да се използва за лична употреба, пише още в “забележката“. Въпросните измамни писма носят логото на компанията, откъдето категорично отричат да имат нещо общо с "кампанията за подаръците“.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Жени Живкова с първи думи за развода
Венера влиза в Овен, какво да очакваме 
Тя ли ще изиграе Лили Иванова в новия филм на Иван и Андрей?
Скорост от 90 км/ч при движение по магистрала обещава намаляване ...
Днес стана на 55, бил е премиер, но у нас е известен с друго
Краев се ожени тайно без роднините за екзотична красавица от Само...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).