Забраниха бизнес, практикуван от много българи

131876
4

Със заповед на изпълнителния директор на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) от вчера е влязла в сила забрана за организирането и провеждането на пазари за всички видове домашни животни и птици, съобщават от БАБХ.

Забраната се отнася и за екзотични животни и птици, животински продукти, както и за изложби на домашни животни и птици и екзотични животни и птици на територията на цялата страна. Мярката е във връзка с усложнената епизоотична обстановка и има превантивен характер срещу възможното разпространение на болести по животните, като Инфлуенца по птиците, Африканска чума по свинете, шарка по овцете и козите и други.

Освен това действията имат и за цел намаляване на значителните икономическите загуби, които би претърпял бизнесът.

Заповедта на БАБХ е издадена на базата на проведени по места заседания на епизоотични комисии и е в сила до изричната й отмяна.

Контролът по места ще се извършва от директорите на Областните дирекции по безопасност на храните.

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Ваксината срещу варицела става задължителна за децата, родени сле...
Историческо събитие в Родопите: Следят с GPS първите черни лешояд...
В 21:00 часа тази вечер у нас измериха едновременно 30 градуса и ...
Задържаха съпругата на Краси Принца от "Калашниците" за заплахи с...
Огромен пожар избухна в завод за отпадъци в София
Градушка удари АМ "Тракия", шофьори отбиват в аварийната


Виж още: