Военният "Спартан" превозва петима пострадали от огнения ад в Кочани

2956

По разпореждане на премиера Росен Желязков самолетът "Спартан“ на българските военновъздушни сили отпътува за Република Северна Македония.

Самолетът ще транспортира от Скопие към български болнични заведения петима тежко пострадали при пожара в увеселително заведение в град Кочани.

В самолета пътуват български медицински екипи, съставени от лекари-реаниматори и специалисти по изгаряния.

Пострадалите ще бъдат настанения в специализираните отделения за изгаряния в лечебни заведения в София и Варна.

Освен това клиничната база в болничните заведения в София, Варна и Благоевград спешно е приведена в готовност за прием на пострадали при нужда. Българските болници имат готовност да приемат още пострадали след координация с властите на Република Северна Македония.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).