Военен почина след преглед от стажант в Спешното в Стара Загора

35562
2

Подполковник Пицов, е пристигнал в Спешно отделение, придружаван от близък на семейството стажант в 3-ти курс медицина в Стара Загора, съобщава "Струма". Когато пристигнали в Спешното, дежурната лекарка е била ангажирана с други три спешни случая. Стажантът, без да пита никого, направил кардиограма на пациента, видял я и си го е отвел у дома, без да поиска помощ на колегите си в отделението. 
Така дежурният екип въобще не е виждал пациента. Когато подполковникът издъхнал, въпросният стажант дошъл с нервна криза в отделението и се наложило да му направят диазепам, за да се успокои. Д-р Юруков, който погледнал кардиограмата твърдял, че е инфаркт, обаче аутопсията установи белодробна тромбемболия. Пациентът е имал заболявания на пикочните пътища, хемороиди, откъснал се тромб и тогава спасение няма, това е установила проверката на д-р Митев. 
Т.е. в Спешно отделение виновни няма. Въпросът е как този стажант си е позволил сам да прави кардиограма?! Медицинска сестра му направила забележка, но той не се подчинил, каза д-р Митев, който е сезирал прокуратурата с искане стажантът да бъде намерен и разпитан. Трагедията потресе областния център. 43-годишният военен издъхна за броени часове за ужас на близките си.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Шкварек срещу ПП-ДБ: Нарцистични и неадекватни сте
Срив в българската шивашка индустрия заради вноса на евтини дрехи...
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).