Удар срещу дрогата! Бургазлия си устрои модерна ферма за канабис на тавана! Хванаха друг с доволно количество марихуана!

3993
1

Двама криминално проявени и осъждани мъже - на възраст 31 и 32 години, са задържани в резултат на полицейските действия на служители от сектор "Криминална полиция“ при Четвърто Районно управление – Бургас.

Първият от тях е задържан около 07.50 ч. вчера в близост до училище "Св. Княз Борис І“ в к-с "Възраждане“. При извършения личен обиск е открита и иззета суха зелена тревна маса- марихуана. Претърсен е обитавания от 31-годишния мъж апартамент, разположен на ул. "Св. Климент Охридски", като на тавана е открито помещение, пригодено за оранжерия за отглеждане на конопени растения. Намерено и иззето е цялостно оборудване и съоръжения. То включва кварцови  лампи, трансформатори, таймери, въздуховоди, вани и туби с течни торове, както и близо сто пластмасови саксии с конопено растение с приблизителна височина от 30-40 см. Мъжът е задържан с полицейска заповед за задържане за срок от 24 часа.

Вторият мъж – 32 годишен бургазлия, е задържан в района на бл. 69 в к-с "Меден рудник“. При извършено претърсване на дома му е открит и иззет стъклен буркан със суха зелена тревна маса с тегло от около 200 грама - канабис. Извършено е претърсване и в имот на бургазлията, разположен в село Изворище, където е намерена и иззета найлонова торба със суха зелена тревна маса с тегло от около 500 грама. Общото тегло на открития канабис е около 700 грама. Бургазлията е задържан за срок от едно денонощие от служители на Четвърто Районно управление – Бургас.

И по двата случая са образувани бързи производства по прякото ръководство и наблюдение на Районна прокуратура – Бургас.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Експерт: Работодателите вече няма да могат да изискват информация...
Тир изхвърча от магистралата! Пловдивчанка: Нещата изглеждаха сер...
Прокуратурата не показа състрадание към Стоян Колев
Почина бизнесменът Мирослав Чоков
България е разрешила износ на технологии за наблюдение към редица...
Над половината от държавните служители са в силовите ведомства, у...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).