Скандално! Волен Сидеров опита да осъществи "граждански арест" на полицаи

12453
144

Продължава скандалното поведение на подкрепящия правителството Волен Сидеров.

След като бе пазен от цял взвод полицаи, които дори арестуваха и отведоха един от протестиращите срещу него, Сидеров реши да се нахвърли и върху полицаите, като се опита да осъществи "граждански арест" на полицаи.

"Кво ме пазите, бе", с този просташки израз ВОлен нападна органите на реда.

Припомняме, че според закона, имунитетът на народните представители ги пази само от две неща - повдигане на обвинение и арест.

Полицаите могат да използват останалите си правомощия по Закона за МВР (белезници, отвеждане в поделение на МВР и дори краен случай - сила), ако депутатът нападне гражданин или служител на МВР или например откаже да изпълни полицейско разпореждане.


Виж коментарите (144)
Още новини от Национални новини:
Иво Аръков проговори за онези 400 000 евро: В момента изплащам 4 ...
Радев: Съвсем скоро предстоят важни посещения
Разместване в Топ 6 на градовете у нас по население
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин
Днес е летен Никулден – какви са народните поверия
866 души у нас, 24 400 в Европа: Жегата вече убива по-бързо от пъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).