Разпратиха фишинг мейли на студенти от Нов български университет

1961

И Нов български университет попадна в списъка с фалшиви имейли, целящи източване на лични данни. 

Различни хора получават писма от името на НБУ. В имейла се иска предложение за бюджета на университета за тази година, а получателите трябва да отворят прикачен файл за подробностите. 

От учебното заведение реагираха и пуснаха следното съобщение на страницата си във Facebook:

ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ

Получихме сигнал, че в мрежата се е появил измамен имейл, който изглежда като официално съобщение от Нов български университет. Това писмо не е идващо от нашата поща и е необходимо да внимавате, ако получите подобно.

Как да се предпазите:

Проверете внимателно електронната поща и адреса на изпращача. Често името е маскирано и отзад се крие друг изпращач.

Не кликайте на странни линкове или предавайте лична информация.

Не запазвайте на компютъра си прикачени файлове и не ги отваряйте.

Споделете този пост, за да предупредим всички в нашата общност! Бъдете внимателни и защитавайте себе си и своите данни.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
18-годишна загина при тежка катастрофа на пешеходна пътека край С...
Депутат от Пловдив скочи остро срещу Северна Македония
Институционален кретенизъм на АМ "Тракия"
Илияна Йотова: Това не е обикновен криминален акт
Градусите падат
Първо лято с евро на плажа: Бирата от 5-6 лева, сега е 4 €, цацат...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).