Разкриха схема за незаконно анулиране на фишове и глоби в КАТ

4751

Схема за незаконно анулиране на електронни фишове и глоби за нарушения на пътя, разкриха от МВР. В нея са участвали над 20 служители на Главна дирекция "Национална полиция“. Щетите за бюджета са за над 70 хиляди лева.

Една от разкритите схеми е действала в столичния КАТ. Става дума за регистрация и пререгистрация на камиони, автобуси и луксозни коли.

"На няколко различни места в България застрахователите са констатирали "тотал щета", автомобилът е бракуван "тотал щета", няма право да се регистрира. Идват автомобилите в София и ги регистрират пак наново", обясни за Нова тв началникът на отдел "Пътна полиция" към СДВР Тенчо Тенев.

Заради това уличените служители получавали суми до 1000 лева. А загубите от нарушенията за държавата били за над 500 хиляди лева, изчисляват от КАТ.

"Ние сме решили да чистим до дъно. Не може КАТ да се обърне в частно дружество за регистрация на всякакъв вид простотии. И танк да бяха докарали, щяха да го регистрират", допълни той.

По време на проверките служители излизали в дълги болнични. А срещу шефа на столичния КАТ имало посегателство на дома му.

"Недопустимо е посегателството срещу полицейското служители", заяви директорът на СДВР Калоян Милтенов.

Друга схема действала пък в Главна дирекция "Национална полиция". Полицаи използвали собствените си пароли, за да отбележат като разплатени наложени глоби за нарушения, заснети с камерите на МВР.

"Фишове, които са били издавани и е следвало да бъдат анулирани на нарушителите, са били анулирани от служители, които са нямали права", обясни началникът на отдел "Пътна полиция" Калоян Драганов.

Кой е крайният получател на финансовите потоци, от МВР не разкриват. По случая вече е сезирана прокуратурата.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).