Потресен полицай край Микре: Неописуемо е, жената е на пастет

7902
6

Жена и двама мъже загинаха при челен сблъсък на автомобил и автобус на главния път София-Варна в четвъртък. Зловещият инцидент е станал на известната като "отсечка на смъртта", край ловешкото село Микре около 9.30 часа. В автобуса са пътували 50 служители на общинската администрация в Лясковец. 
На място са загинали шофьорът на автобуса, един от пътниците и водачката на колата. Още 16 души от автобуса са пострадали и са откарани в ловешката болница с линейки и преминаващи автомобили. 
Общинските служители пътували за коледно тържество към Вършец. Колата е със софийска регистрация и се движела в посока Варна. 
"Двайсет години работя в "Пътна полиция", виждал съм какви ли не катастрофи, но този случай е неописуем. Колата е неразличима - предполагам, че е "Мицубиши". А жената вътре, простете за сравнението, е станала на пастет", сподели потресен полицай. 
След адския сблъсък към мястото на катастрофата незабавно били изпратени екипи на полицията, пожарната и Бърза помощ. Причините за тежкия инцидент все още не са ясни. 
От АПИ информираха, че движението по пътя Български извор - Микре Ц Севлиево е ограничено. Шофьорите се съветват да използват обходен маршрут. 
16-те пострадали са с комбинирани травми, каза директорът на МБАЛ-Ловеч д-р Татяна Ганчева. Жена спешно е транспортирана в Неврохирургична клиника в Плевен с тежко черепно-мозъчно нараняване и ампутиран крайник. Вероятно още трима ще бъдат изпратени в същата клиника, ако прегледът със скенер потвърди наличие на черепно-мозъчни травми, допълни д-р Ганчева. На останалите се правят ренгенографии, за да се види какво е общото им състояние. 
Хората са в шок, но добре осъзнават случилото се. Настанени са в различни кабинети на Спешна помощ. Всички непострадали пък ще бъдат приютени в Община Ловеч, съобщиха от администрацията. 
Затова целият автомобилен състав бил изпратен към Микре, за да превози колегите им от Лясковец. Кметът на Ловеч Корнелия Маринова се свързала по телефона с д-р Ивелина Гецова, кмет на Лясковец и обещала пълна подкрепа в този тежък момент. Редовната сесия на Общинския съвет в Ловеч бе прекратена заради инцидента за половин час.



Източник: в. 24 часа
Виж коментарите (6)
Още новини от Национални новини:
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изче...
Какво трябва да знаем за здравните ни права, преди да тръгнем на ...
19-годишният Митко Дебелия е убил двамата ученици на пътя с мощно...
Снимка, направена 30 минути след ада на "Тракия", показа състояни...
Край на два ремонта по АМ "Тракия", влиза в сила забрана за тиров...
Тежка машина блокира трафика: Валяк се стовари от платформа и уда...


Виж още: