Политолог: Имам информация, че Слави Трифонов и Кирил Петков не си говорят

8587
2

"Коалицията дава сигнали, които не говорят за голяма устойчивост. ... Четирите партии не могат да се разберат. Информацията, която имам, е, че Слави Трифонов и Кирил Петков не си говорят“. Това заяви пред БНР политологът Слави Василев.

"ИТН са партията в коалицията, която проявява най-голям характер“, смята той.

По думите му елемент на стабилност в управлението е вицепремиерът Асен Василев, когото определи като "лъч надежда, че в управлението има мислещи хора“, докато "сигналите, които дава премиерът Кирил Петков, не вдъхват много успокоение у гражданите и анализаторите“.

"Смятам, че Асен Василев е много по-подходящ за министър-председател от Кирил Петков“, заяви политологът.

Според Слави Василев решението на "Продължаваме промяната“ да се учреди като партия означава, че са влезли в политика с дългосрочни намерения.

"ПП носят отговорността за управлението, макар че е коалиционно, те ще загубят най-много, ако коалицията се провали, независимо кой и какво е причината, станала за този провал“, коментира той и уточни, че Кирил Петков трябва да осъзнава, че отговорността му като министър председател е и да поддържа коалицията заедно, която той не изпълнява добре, и това се вижда от работата на парламента.

По думите на политолога твърдението на Петков, че президентът Румен Радев не му се е обаждал по телефона, когато е бил служебен министър на икономиката, е вярно, но обратното се е случвало многократно:

"Помните как той се хвалеше, че не е получил нито едно обаждане от президента, но обаждания към президента от Кирил Петков, когато беше в служебното правителство, е имало. Темата с язовирите беше подадена от администрацията на президента към Петков, за да може той там да се разрови“.

Пред БНР политологът коментира и подготвяния политически проект от бившия служебен премиер и бивш министър на отбраната Стефан Янев:

"Потенциал в Янев има, но не смятат, че той ще направи толкова лесно и бързо крачката да събере новата партия. ... Той е един сериозен политик, който си дава сериозна сметка, че без структури и без много хора, които да го подкрепят, няма да скочи в тази битка“, обясни той.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).