Пловдивско дружество доби голяма баластриера в региона

7914

Пловдивското дружество "Баластриери" ЕООД е новият концесионер на находище "Узунпара", от което се добиват строителни материали - баластра. Това реши Министерският съвет на днешното си заседание, одобрявайки поисканата от предишния концесионер промяна.

Находище "Узунпара" се намира на територията на общините Стамболийски и "Родопи", Пловдивска област. Концесията за него е предоставена през април 2007 г. за 25 години на "Агро Ерг" ООД, гр. Пловдив. С днешното решение на МС правата и задълженията по предоставената концесия се прехвърлят изцяло на "Баластриери" ЕООД.

Условията по концесионния договор остават без промяна. Възможността за прехвърляне на права и задължения по предоставена концесия е регламентирана в чл. 25, ал. 2 от Закона за подземните богатства.

Съгласно друго правителствено решение пък "Хидрострой“ АД ще проучва строителни материали в площ "Българска поляна", разположена в землищата на с. Буйново, Търговище. Разрешението за проучване се предоставя за срок от една година. През този период "Хидрострой" АД ще вложи минимум 45 000 лв. в проучвателните дейности.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Реката, която свързва най-много държави в света, минава и през Бъ...
Десетки сигнали за замърсени плажове по Българското Черноморие
Британско семейство: Ако някой ни беше казал, че ще оцелеем почти...
Промени в тарифите на "УниКредит", идват незабавни плащания в евр...
Експерт: Работодателите вече няма да могат да изискват информация...
Тир изхвърча от магистралата! Пловдивчанка: Нещата изглеждаха сер...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).