Плевнелиев: Около Радев има само агенти на ДС, стратегическият му съвет се управлява от агент с прякор "Майстора"

5080
22

"Президентът Радев е проект на дълбоката държава. Около него има само агенти на "Държавна сигурност". Стратегическият му съвет се управлява от агент на "Държавна сигурност" с прякор Майстора. Това коментира  в студиото на NOVA президентът от 2012 г. до 2017 година Росен Плевнелиев.

"Дълбоката държава винаги в България се е изразявала от връзките на комунистическите тайни служби с Москва. Големият шок в парламента на проевропейските сили дойде тогава, когато видяха абсолютното взаимодействие между Радев, главния прокурор, службите, "Възраждане" и БСП", допълни Плевнелиев.

По повод излизането на Радев от пленарна зала след гласуването на кабинета "Денков-Габриел" и начина, по който връчи проучвателния мандат на Денков, Плевнелиев коментира така: 

"На президента не му прави чест да излезе по време на химна или да не подаде ръка на Денков. Тази безмислена война не отива на един държавен глава. През тези 6 години той неведнъж наруши Конституцията".

"Москва иска да постигне 2 неща със своята тежка дълбока хибридна операция в България. Първо, да бъдем отклонени от всякаква форма на европейска интеграция. Второ, България трябва да не бъде допусната да бъде партньор на демократичния свят – говоря за войната в Украйна", каза още Росен Плевнелиев.

По думите му между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ няма коалиция, но има единодействие. "Донякъде отдаваме този резултат на нашите усилия на контактната група", поясни президентът.

Виж коментарите (22)
Още новини от Национални новини:
Експерт: Работодателите вече няма да могат да изискват информация...
Тир изхвърча от магистралата! Пловдивчанка: Нещата изглеждаха сер...
Прокуратурата не показа състрадание към Стоян Колев
Почина бизнесменът Мирослав Чоков
България е разрешила износ на технологии за наблюдение към редица...
Над половината от държавните служители са в силовите ведомства, у...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).