Пияният таксиджия: Страшно много съжалявам, още съм в шок

10352
26

Страшно много съжалявам и още съм в шок от случилото се. Това е." С тези думи се обърна към Софийския градски съд таксиметровият шофьор Михаил Куртев, който причини тежката катастрофа на "Цариградско шосе".
Една жена загина, а други 11 души бяха ранени. 35-годишният Куртев не пожела да отговори на въпрос на съдията Мими Петрова защо е карал такси след употреба на алкохол.
Обвиняемият не каза нищо и когато съдия Петрова каза в залата, че неговото дете е на годините на шестгодишната Елена, която се бори за живота си след инцидента. 
Има подобрение в състоянието ѝ. След утрешния ден лекарите ще могат да направят по-точна прогноза за състоянието на момичето.
Таксиметровият автомобил се е движил с 98 км/ч, когато Куртев е изгубил управление, излязъл е от посоката на движение и се е завъртял с колата. Обвиняемият призна, че е пил мента с приятели в 18,30 ч в деня на катастрофата. В крайна сметка съдът го остави в ареста. Решението може да се обжалва.



Източник: btv
Виж коментарите (26)
Още новини от Национални новини:
Ваксината срещу варицела става задължителна за децата, родени сле...
Историческо събитие в Родопите: Следят с GPS първите черни лешояд...
В 21:00 часа тази вечер у нас измериха едновременно 30 градуса и ...
Задържаха съпругата на Краси Принца от "Калашниците" за заплахи с...
Огромен пожар избухна в завод за отпадъци в София
Градушка удари АМ "Тракия", шофьори отбиват в аварийната


Виж още: