Писател: Тъжно е, че "мозъците" ни на Запад гласуваха за Копейкин, Учиндолския чалгаджия, Галевица и Божков

15138
9

От България изтичали "мозъци“ на Запад! Същите "мозъци" са гласували за Копейкин, Учиндолския чалгаджия, Галевица и Васил Божков. Останалите "мозъци" в страната си избраха Народно събрание, което вероятно ще се открие с изпълнение на Милко Калайджиев. Или с песента на Трифонов "Ще ти скъсам гъ*а“... Това написа в профила си във фейсбук известният писател Петър Ангелов-Дарев.

Такава е тъжната моментна  снимка на обществото, която за пореден път показва съвсем реално,  цялата онази вкаменена и анонимна тиня от постсоциалистически люде, населяващи тези земи.

Онези маргинализирани,  сънливи и сомнамбулни слоеве  от населението, които винаги са били ентусиазирани съучастници на всякакви популистки утопии, на всякакви нови политически протуберанси, обещаващи да им доставят светло бъдеще без лични усилия. Те продължават да обитават сънливо все същото зло, което отнемаше бъдещето на децата им за десетилетия напред.

България остава в блатото. 

Виж коментарите (9)
Още новини от Национални новини:
Румънец след сравнение на цените в голяма верига: Митът за евтина...
Пловдивчанка: Тъжно и срамно! 10 души изпратиха Дара, а после я п...
Бизнесмен: Безмозъчниците от АПИ пак ме изненадаха!
Тео Ушев: Череши от Монреал излизат по-евтини от тези в Кюстендил...
При домашно насилие - SMS до 112 вместо обаждане
Шофьор: Луксозен "Ягуар", управляван от младеж, ми присвяткаше с ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).