Ново назначение в Президентството

3354
1

Румен Радев назначи с указ Бойко Рашков за член на Правния съвет на държавния глава. Това съобщиха от прессекретариата на президента във вторник.

Бойко Рашков е бивш председател на Бюрото за контрол на специалните разузнавателни средства. В съобщението се казва, че той има дългогодишен юридически стаж и е заемал редица отговорни държавни постове: директор на Националната следствена служба, директор на Специализираната следствена служба, член на Висшия съдебен съвет, народен представител в 39-ото Народно събрание, заместник-министър на правосъдието.

Рашков е доцент д-р по наказателен процес и ръководи Катедра "Наказателноправни науки" в Юридическия факултет на Университета за национално и световно стопанство.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Експерти констатираха множество мазутни топчета на нашето море
Гранични полицаи задържаха дрогиран шофьор без книжка, превозващ ...
Затвориха наша магистрала заради свръхнатоварен трафик!
На 54 години почина собственикът на верига хранителни магазини
Той ще бъде кандидат за президент на България
Новината на деня дойде от Раковски: Бивш министър напусна политик...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).