Над 2 млн. лв. помощ за "Училищен плод"

2677

Фонд "Земеделие" плати 143 386 лв. по 119 заявки за плащане по Европейската схема. Така общият брой на изплатените заявки за учебната 2011/2012 година вече надхвърли 1200, а финансовата помощ е над 2 милиона лева. Разплащателната агенция продължава да приема и обработва заявки за плащане и след приключването на учебната година. Бенефициентите могат да подават документи в срок до три месеца след отчетния период, за който са кандидатствали.

"Училищен плод" се прилага в България за втора учебна година. За изминалата година от програмата са се възползвали 947 учебни заведения и 121 804 деца от предучилищна възраст до IV-ти клас. Схемата цели изграждането на трайни здравословни хранителни навици у децата, които получават най-малко четири различни вида плодове и зеленчуци месечно. Финансовата рамка на програмата е над 3.6 млн. лева, а средствата се осигуряват от Европейския фонд за гарантиране на земеделието и от държавния бюджет.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Мощна градушка край Седянковци, вижте как снегорин чисти пътя
Важно предупреждение от наша банка: Фалшиви обаждания целят достъ...
Градушка удари населени места в Северна България
Кметът на Бургас е готов да плати глобата на шофьор, позволил на ...
НИМХ с изненадващо предупреждение за утре
Първата оставка в кабинета на Румен Радев вече е факт!


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).