Има ли държава? Страшна трагедия с отличничка в математическа гимназия!

13718
5

Войната по пътищата почерни стотици семейства у нас. Сред хората, чийто живот се е променил завинаги, са и родителите на 16-годишната Петя Йорданова от Русе. Момичето загина на бул. "България" преди 8 години, след като бе блъснато от тежкотоварен камион, съобщава Bulgaria On Air. Датата 20 май 2009 г. се оказва фатална за отличничката от Математическата гимназия в Русе. Бързайки за училище, тя пресича тичешком пътното платно, което временно е двупосочно заради ремонт на булеварда. За нещастие е ударена от камион и загива на място. 
"Тогава подлезът беше неизползваем, и то с години неизползваем. Това принуди Петя и много други хора да пресичат отгоре по булеварда. Веднага след инцидента общинарите се задействаха", сподели бащата на Петя. Три месеца след инцидента виновният шофьор се споразумява с прокуратурата за условна присъда от 10 месеца и половин година без книжка. Това обаче не удовлетворява почернения баща. 
"Моето желание е да има реални наказания, а не само на книга, защото лошото е, че законите не се спазват. Виновна е цялата структура на правораздаването, защото ако има ефективни наказания, хората биха се замислили за нарушенията, когато знаят какво ги очаква", убеден е Пламен Митев.

Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Без спукана гума и заспиване: Окръжна прокуратура-Ямбол иска пост...
Решават дали да транспортират в Пловдив пострадалата в тежката ка...
Със 170 евро, болна дъщеря и двама внуци - известна наша актриса ...
Туризмът в Европа e пред нов риск заради бактерията "човекоядец"
Хотелиер: Плащаме малки заплати на българския работник, защото ня...
Трагедията на АМ "Тракия": Шофьорът на ТИР-а има 20 нарушения и е...


Виж още: