ИТН: Кирил Петков не отговаря на изискванията да бъде министър

8472
4

Депутатът от Има Такъв народ Радостин Василев обясни във фейсбук, че Кирил Петков е канадски гражданин и няма как да заема какъвто и да е министерски пост. Василев е юрист по професия. 

“Току що г-н Кирил Петков призна по БТВ, че няма официален документ (потвърждение) от Канада, относно отказа му от канадско гражданство. Г-н Петков потвърди, че е подал нотариално заявление за отказ, преди да стане министър. Искам да го уверя, че няма никакво значение кога е подал документите, а кога Канада е потвърдила неговия отказ. Г-н Петков каза, че и към момента няма потвърждение от република Канада относно неговия отказ. Това е съвсем нормално защото тази процедура обикновено отнема около 6 месеца. За мен г-н Кирил Петков и към момента не отговаря на изискванията да заема длъжността министър. “Чл. 110. от Конституцията е на пълно ясен: “Членове на Министерския съвет могат да бъдат само български граждани, които отговарят на условията за избиране на народни представители." Подаването на документи за отказ не те прави автоматично лице само с българско гражданство", коментира юристът.

“От тук изниква и въпросът какви са юридическите последици върху актове, които е подписал г-н Кирил Петков до момента? И това не са интриги. И това не е заяждане.

В опит да отклони вниманието от този огромен проблем, г-н Кирил Петков каза, че и други министри в миналото са имали този проблем и чак след встъпване в длъжност са подали документи за отказ от чуждото гражданство и отново призова народните представители да приемат актуализация на бюджета със своя традиционен популистки плам", коментира още Радостин Василев, който определя ситуацията като гаф.

 

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).