Цената на тока ще може да се променя по няколко пъти в годината?

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
09:17 / 27.02.2013
3672
Цената на тока ще може да се променя повече от веднъж в годината. Това реши енергийната комисия в парламента на извънредно заседание, на решението трябва да бъде потвърдено и в пленарна зала. Министърът на икономиката, енергетиката и туризма в оставка Делян Добрев, който присъства на заседанието, настоя да се приемат и още няколко предложения.

Представители на ЧЕЗ, ЕВН, на профсъюзите и експерти също участваха в извънредното заседание на енергийната комисия.

"Даваме по-големи права и отговорност на ДКЕВР, важно е с тези права да не се злоупотреби, разчитаме новият състав на регулатора да бъде от компетентни хора", заяви в началото на заседанието на икономическата комисия в парламента нейният председател Мартин Димитров.

Преди дни председателката на ДКЕВР в оставка Юлиана Иванова заяви, че вероятно комисията няма да може да спази обещанието на министър-председателя в оставка Бойко Борисов токът да поевтинее с 8% от 1 март. По-вероятно е това да стане на 1 април, посочи тя.


Виж коментарите (1)

Още по темата (235):
28.07.2022 Компенсациите за бизнеса за скъпия ток продължават
28.04.2020 След публикация в Plovdiv24.bg: Помогнаха на възрастната пловдивчанка
25.04.2020 Безпомощна жена от Пловдив шокирана от новата си сметка за ток
01.07.2016 Ето ги новите цени на тока и топлата вода за клиентите на EVN
01.07.2016 По-скъп ток за пловдивчани от днес
30.06.2016 Шефът на КЕВР: Токът поскъпва от 1 юли, но минимално
Още новини от Национални новини:
Производители се оплакаха: Борсите са затрупани с домати от Албан...
Погребаха Магдалена в черен ковчег
АББ: Банките в България предлагат най-ниските лихвени проценти в ...
И лекарите заплашват с ефективна стачка
Въпрос в мрежата: Тази маркировка от третокласник ли е рисувана?
След поредната агресия на "локалите": Задържаха младежите, извърш...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).