110 кг. амфетамин задържаха на Капитан Андреево

1779

109 870 кг амфетамин на таблетки задържаха митнически инспектори от Капитан Андреево късно снощи.

Синтетичният наркотик е открит при проверка на товарен автомобил “Ивеко”с турска регистрация, превозващ автомобилни гуми от Англия за Турция.

Амфетаминът е бил разпределен в 600 пакета и укрит в хартиени чували в сандъка с инструменти и аксесоари на автомобила.

При извършения полеви наркотест таблетките са реагирали на амфетамин. По цени на съдебната система задържаният наркотик е за над 3,2 млн. лева.

На шофьора, 45- годишен турски гражданин с инициали А. Х., е съставен акт за митническо нарушение. Случаят е предаден на компетентните органи.

От началото на годината това е най-голямото количество амфетамин, задържан на Капитан Андреево. Само преди няколко дни, на 11 септември, на същия митнически пункт бяха заловени 70 кг амфетамин.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Финансист: Румъния ще добива 100 млрд. куб. газ на метри от бълга...
"Война" за Bangaranga: Звукозаписната компания на DARA с ексклузи...
Гълъб Донев обяви кои сектори няма да бъдат засегнати от съкращен...
Румен Радев с ключови предложения към търговските вериги
Българин показа снимка от Гърция и отсече: Държавата ни е превзет...
Минималната пенсия с нов скок от 1 юли


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).