Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Без победител в Битката за Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:54 / 08.12.2013Коментари (386)32376
Локомотив и Ботев завършиха наравно 0:0 в 94-то пловдивско дерби, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Двата отбора изиграха двуостър двубой, с много битка в средата на терена.

Мачът започна по-добре за домакините от Локо, които организираха няколко опасни атаки към Стаховяк още в първите минути. Най-добрата възможност се откри пред Мартин Камбуров, след центриране от пряк свободен удар, когато бе оставен непокрит в непосредствена близост до гол линията, но стреля в Стаховяк.

Казнаферис в средата на полувремето опита центриране, но се стигна до опасен удар, който влизаше под гредата на "канарчетата", но полският вратар се разтегна и изби в корнер.

В кр

ая на полувремето Вандер и Илиадис се сдърпаха, което предизвика искри между двата отбора и ескалация на напрежението по трибуните, но до по-сериозни сблъсъци не се стигна.

В началото на второто полувреме отлична възможност се откри пред Абел Анисе. Йордан Тодоров изби лошо една центрирана топка, кълбото попадна на крака на Анисе, който упор стреля в страни от вратата.

В 68-ата минута Здравко Лазаров можеше да донесе победата за "смърфовете", но ветеранът не можа да нацели добре коженото кълбо и от малък ъгъл прати токпата в тъч.

Така двата пловдивски тима си разделиха точките и оставиха развръзката за 3-ото място да се реши в по-късен етап от шампионата.