Локо Пд отстъпи с 1:2 на Левски в София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:49 / 27.10.2012Коментари (65)13350
Локомотив Пд загуби с 1:2 гостуването си на Левски в мач от 10-ия кръг на "А" група. Ели даде преднина на "сините" в 33-ата минута, а в 51-ата Жоао Силва удвои. Единственото попадение за пловдивчани бе дело на бранителя на Левски Нуньо Пинто, който си вкара нелеп автогол в 60-ата минута.

"Сините" започнаха много силно срещата и в рамките на 10 минути създадоха три опасни положение пред вратаря на гостите Господинов. Още в 3-ата минута Ромен Ели пропусна да открие резултата, след като от непосредствена близост не можа да намери очертанията на вратата. Две по-късно Жоао Силва разтресе горната греда на Йордан Господинов, след изпълнен пряк свободен удар от около 30 метра. В 8-ата минута Базил дьо Карвальо пропусна да се разпише с глава, след като не можа добре да засече центриране на Пинто.

В 33-ата минута очакването на терена се случи. След ъглов удар Жоао Силва стреля с глава, вратарят Господинов спаси фамозно, но топката попадна в Ромейн Ели, който отблизо не сгреши. В края на първата част гостите пропуснаха чудесен шанс да възстановят равенството след грешка на Пламен Илиев. Стражът сбърка една топка на границата на наказателното поле, а Станислав Маламов точно това дебнеше, но точно преди да стреля се подхлъзна и пропусна да се разпише.

Само няколко минути след подновяването на игра Левски удвои резултата. Точен за "сините" бе Силва. Португалецът получи подаване от Карвальо на празна врата и се разписа за първи път със синята фланелка. Пловдивчани обаче бързо успяха да се върнат в резултата и 10 минути по-късно намалиха. Защита на Левски не се разбра при една ситуация в наказателното поле на "сините" и след нова грешка на вратаря Илиев, Нуньо Пинто си вкара автогол за крайното 2:1.

До края на мача домакините създадоха още няколко добри положение за гол, но с пропуски се отличиха Рамос, Карвальо, Мюлдер и Ангелов.

Левски - Локо Пд 2:1