Локомотив отново непобедим в Турция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:18 / 10.02.2012Коментари (64)7978
Отборът на Локомотив Пловдив завърши 0:0 срещу Тобол (Казахстан) в контролна среща играна в турския курорт Кунду. Това бе четвърти двубой, в който "черно-белите" не познават вкуса на загубата.

Срещата най-вече ще се запомни с грубите влизане от страна на казахстанкия тим, които изкараха принудително левият краен бранител на пловдивчани Михаил Венков през втората част.

Базил дьо Карвальо бе най-близо до гол за Локо още в началото на срещата, но нападателят се размина с центриране на Венков в наказателното поле на Тобол.

След почивката картинката в мача не се промени, Тобол продължи с балтиите и не остави на своя противник да играе футбол. В 55-ата минута Валери Георгиев отправи силен шут от воле, засичайки от корнер центриране, но стражът на казахстанския тим парира ударът му. В крайна сметка нито шампионът на България за 2004 година, нито този на Казахстан за 2010 успя да попари противниковата врата.

Локомотив: Павлов (Караджов 84'), Родригес, Бенжалюн, В.Георгиев, Венков (Йошев 56'), Златински (Маламов 78'), Д.Георгиев, Коцев (Йорданов 67'), Даксон, Лазаров (к) (Спасов 84'), Карвальо.